HAM
Home Něco o mně HAM Download Odkazy Co se změnilo Ostatní

 

 

 

ÚVOD

ÚVOD

co předcházelo

Část 1.

display

Část 2.

stanice

Část 3.

vestavěné TNC

Část 4.

SSTV

Část 5.

APRS®

 

     Dříve, než jsem se rozhodl pro stanici KENWOOD TM-D700E, probíhalo mnoho vybírání. Dlouho jsem studoval mnoho katalogů od různých výrobců. Mým snem je pořád pásmo HF, a tak jsem se nejprve díval na krásné radiostanice, jako například YAESU FT-920, která vypadá takto.

     Je to krátkovlnný TRX s mnoha funkcemi, vybavený obvodem DSP a ještě navíc s pásmem 6 m. Má kromě jiného vestavěný klíč a anténní tuner.

     Jenže pak přišly zkoušky a raději jsem šel na třídu "D", kde není potřeba znát Morse, protože jsem to ještě moc dobře neuměl. Vzhledem k tomu jsem začal přemýšlet o stanici podobné, jako je ta předchozí, která má navíc ještě pásma 2 m a 70 cm a pracuje všemi druhy provozu. Objevil jsem krásný TRX. Na druhou stranu zase není vybavený anténním tunerem. Jedná se o YAESU FT-847. Ten vypadá takto.

     No jenže člověk míní a rodina mění. Došlo to tak daleko, že jsem se uskrovnil a vybíral jsem mezi YAESU FT-8100R, která je zde

a mezi stanicí KENWOOD TM-D700E, která vypadá takto:

     Nakonec jsem si vybral tu poslední. Mám ji od září 2000 a neustále je něco, co na ní objevuji nového. Je to stanice, která se na první pohled od ostatních liší tím, že má zobrazovací jednotku s potřebným ovládáním oddělenou od samotné radiostanice.

     Firma KENWOOD předkládá nový mobilní radioamatérský transceiver vybavený možností zpracovávat a odesílat data APRS™. TM-D700 je jiná než ostatní dvou pásmové stanice KENWOOD, které byly do současné doby vyrobeny.

část 1. - část 2. - část 3. - část 4. - část 5.

 


Copyright (c) 2001 Webmaster ok2wzn. All rights reserved.
ok2wzn@quick.cz