Občanské pásmo
Home Něco o mně HAM Download Odkazy Co se změnilo Ostatní

     Od roku 1995 vysílám na občanském pásmu. Měl jsem štěstí, že ti, co mě učili, byli samí slušní lidé, což mi hodně dalo. Díky kamarádům, jako jsou Palo Znojmo, Pavel Šatov, Vláďa FAX Znojmo (OK2IEG), Senťa Znojmo, Apolo Hrušovany (OK2MOZ), Mirek Hodonice (OK2MGI) a další, jsem se naučil dobrému provozu na CB pásmu a následně zdárně udělal zkoušky na amatérské vysílání.

     Na této stránce se dočtete o mém CB zařízení. Dále pak budete mít možnost se podívat na stránku s vybranými provozními informacemi, které se týkají provozu na občanském pásmu, něco málo o reportech, hláskovacích tabulkách, anglické abecedě, Q-kódech a další věci, které by se mohly jak začínajícímu, tak i pokročilému uživateli CB pásma hodit.

     Od dubna 1995 vysílám pod značkou Luna Znojmo. Moje první stanička, která ještě stále slouží, je ELIX Dragon SY-101. Přenosná CB radiostanice s vysokým ovládacím komfortem. Jeden z nejrozšířenějších typů radiostanic na světovém trhu.

  • Vysoká spolehlivost, velmi dobré parametry, optimální rozměry, velmi nízká spotřeba, výkon 4W, 40 kanálů FM, certifikace česká (R 137 - ELIX), pro export nebo pro radioamatérské účely možnost rozšíření až na 240 (400) kanálů a různé národní normy, mikroprocesorové řízení.

Zvláštní funkce:

     Skanování, DW - hlídání dvou kanálů, přepínání výkonu 4W/1W - úsporný provoz, PS - aut. úsporný provoz přijímače, indikace VF výkonu, indikace VF příchozího signálu, zamykání klávesnice, přímá volba bezpeč. kanálu 9 a 19, LCD displej se zapínatelným prosvětlením, hlasitost, šumová brána, konektory pro externí mikrofon a reproduktor, konektor pro externí napájení a nabíjení.

Postupně přibyly stanice EMPEROR Shogun od firmy President a ELIX Giant.

     Antén bylo už několik, počínaje SIRTEL GP 5/8 lambda přes SIRTEL Santiago 2000 5/8 lambda s 8 radiály až po současnou LEMM AT-107 super 16, což je vertikál s vlnovou délkou 7/8 lambda. Jsem člen Expedice Rotunda.


Copyright (c) 2001 Webmaster ok2wzn. All rights reserved.
ok2wzn@quick.cz